Atmosferik Basınç Sensörleri
Ürün Kategorileri
Açıklama
Visionsen Modbus RTU Basınç Sensörü, yeryüzünü çevreleyen hava tabakasının, birim yüzeye uyguladığı kuvvet olarak tanımlanır. Bu basınç, atmosferdeki hava moleküllerinin ağırlığından kaynaklanır ve rakım, sıcaklık ve hava koşullarına bağlı olarak sürekli değişkenlik gösterir. Basınçtaki ani değişimler; yağış, fırtına ve rüzgar sistemlerinin öncü göstergesi olarak kullanılır.
Standart deniz seviyesi atmosfer basıncı yaklaşık 1013.25 hPa (mbar) değerindedir. Yükseklik arttıkça hava yoğunluğu azaldığından atmosferik basınç düşer.
Çok katmanlı ve doğal havalandırmalı yapısı sayesinde sensör etrafında sürekli ve dengeli hava akışı sağlar. Atmosfer basıncındaki değişimleri kararlı ve tekrarlanabilir şekilde algılayarak, ölçüm verilerini Modbus RTU protokolü üzerinden RS485 hattı ile dijital olarak iletir.
Modbus RTU Basınç Sensörü, iklim kontrol sistemleri, bilimsel araştırmalar, tarım ve seracılık, otomotiv endüstrisi, sanayi otomasyonu ve çevresel ölçüm ihtiyacı duyulan her yerde kullanılır.
Bu ürün, meteorolojik sensörler ve çevresel ölçüm sistemleri geliştiren Visionsen tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.
Visionsen sensörleri; güneş enerjisi ve çevresel izleme uygulamalarında doğru, güvenilir ve izlenebilir ölçüm gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiştir.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 260 ~ 1260 hPa |
| Çözünürlük | : 0.1 hPa |
| Doğruluk | : ± 2% |
| Çalışma Sıcaklığı | :-40 ~ +85°C |
| Ölçüm Prensibi | : MEMS |
| Haberleşme Protokolü | : Modbus RTU RS-485 |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø118 x 160 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik | : ASA |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ Veri + |
| Yeşil | : ◙ Veri - |
Açıklama
Atmosferik basınç, yeryüzünü çevreleyen hava tabakasının birim yüzeye uyguladığı kuvvet olarak tanımlanır. Bu kuvvet, atmosferdeki hava moleküllerinin ağırlığından kaynaklanır. Rakım, sıcaklık ve hava koşullarına bağlı olarak barometrik basınç sürekli değişkenlik gösterir. Hava basıncındaki ani değişimler; yağış, fırtına ve rüzgar sistemlerinin öncü göstergesi olarak kullanılır.
Standart deniz seviyesi atmosfer basıncı yaklaşık 1013.25 hPa (mbar) değerindedir. Yükseklik arttıkça hava yoğunluğu azaldığından atmosferik basınç düşer.
Çok katmanlı UV plastik ve doğal havalandırmalı yapısı sayesinde sensör etrafında sürekli ve dengeli hava akışı sağlar. Analog Atmosferik Hava Basınç Sensörü, basınçtaki değişimleri kararlı ve tekrarlanabilir şekilde algılayarak ölçüm verilerini Analog 4-20 mA sinyal çıkışı ile uzun mesafelerde kayıpsız iletir.
Analog Atmosferik Basınç Sensörü | 4-20 mA, iklim kontrol sistemleri, bilimsel araştırmalar, tarım ve seracılık, otomotiv endüstrisi, sanayi otomasyonu ve çevresel ölçüm ihtiyacı duyulan her yerde kullanılabilen bir endüstriyel analog barometrik sensördür.
Bu ürün, meteorolojik sensörler ve çevresel ölçüm sistemleri geliştiren Visionsen tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.
Visionsen sensörleri; güneş enerjisi ve çevresel izleme uygulamalarında doğru, güvenilir ve izlenebilir ölçüm gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiştir.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 260 ~ 1260 hPa |
| Çözünürlük | : 0.1 hPa |
| Doğruluk | : ± 2% |
| Çalışma Sıcaklığı | :-40 ~ +85°C |
| Ölçüm Prensibi | : MEMS |
| Haberleşme Protokolü | : Analog 4-20 mA |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø118 x 160 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik | : ASA |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ 4-20 mA Çıkış |


