Işınım Sensörleri
Ürün Kategorileri
Açıklama
Vsias tarafında Visionsen markası ile üretilen Panel Düzlem PERC – Işınım Sensörleri, güneş enerji santrallerinde (GES) panel düzlemi üzerine düşen gerçek zamanlı güneş ışınımını hassas şekilde ölçmek için tasarlanmıştır.
Panel düzlemine paralel olarak monte edilen sensör, fotovoltaik panellerin aldığı gerçek ışınım değerini doğru şekilde yansıtır. Bu sayede enerji üretim takibi, verimlilik analizi ve sistem performans değerlendirmeleri için kritik ve güvenilir bir ölçüm verisi sunar.
Sensör, ışınım değerlerini Modbus RTU RS485 ve Analog 4-20 mA çıkış sinyalleri ile datalogger ve veri toplama sistemlerine kolay entegrasyon sağlar.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0 ~ 1600 W/m² |
| Çalışma Sıcaklığı | : –35 ~ 80°C |
| Çözünürlük | : 0.1 W/m² |
| Belirsizlik | : ≤ 2% |
| Tepki Süresi | : 0.5 sn |
| Kayma | : < 0.25% / yıl |
| Görüş Alanı | : 175° |
| Tilt-Azimut Açısı | : 0°~ 0° |
| Bağlantı ve Haberleşme Protokolü | : Modbus RTU RS485 |
| : Analog 4-20 mA | |
| : P Tip | |
| Hücre Üst Yüzeyi | : Front Sheet or Solar Glass |
| Hücre Sıcaklık Ölçüm Aralığı | : – 40 ~ +100°C (PT1000 Class 1/10 DINB) |
| Hücre Teknolojisi | : Monocrystalline PERC Cell |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø118 x 74 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Standartlar & Testler & Kalibrasyon | |
| Uyumlu Standartlar | : IEC 61724-1:2021 and IEC 60904 |
| Kalibrasyon | : Class AAA sınıfı güneş simülatörü ve doğal güneş ışığı altında IEC 60904-2 ve IEC 60904-4 standartlarına göre kalibre edilmiştir. |
| Kararlılık Testi | : Bağımsız test kuruluşu tarafından kalibre edilen referans hücre ile doğal güneş ışığı altında test edildi. |
| Hücre Dayanıklılık Testi | : Ters akım altında hücre testi yapıldı. |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
Açıklama
Vsias tarafında Visionsen markası ile üretilen Açılı Panel Düzlem PERC – Işınım Sensörleri, güneş enerji santrallerinde (GES) panel düzlemi üzerine düşen gerçek zamanlı güneş ışınımını hassas şekilde ölçmek için tasarlanmıştır.
Panel düzleminden bağımsız panel yöneliminde monte edilen sensör, fotovoltaik panellerin aldığı gerçek ışınım değerini doğru şekilde yansıtır. Bu sayede enerji üretim takibi, verimlilik analizi ve sistem performans değerlendirmeleri için kritik ve güvenilir bir ölçüm verisi sunar.
Sensör, ışınım değerlerini Modbus RTU RS485 ve Analog 4-20 mA çıkış sinyalleri ile datalogger ve veri toplama sistemlerine kolay entegrasyon sağlar.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0 ~ 1600 W/m² |
| Çalışma Sıcaklığı | : –35 ~ 80°C |
| Çözünürlük | : 0.1 W/m² |
| Belirsizlik | : ≤ 2% |
| Tepki Süresi | : 0.5 sn |
| Kayma | : < 0.25% / yıl |
| Görüş Alanı | : 175° |
| Tilt-Azimut Açısı | : 0°~ 0° |
| Hücre Hareketli Başlık Açısı | : 0°~ 60° (Çift Yönelim) |
| Haberleşme Protokolü | : Modbus RTU RS-485 |
| Haberleşme Protokolü | : Analog 4-20 mA |
| Haberleşme Protokolü | : P tip |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Hücre Sıcaklık Ölçüm Aralığı | : – 40 ~ +100°C (PT1000 Class 1/10) |
| Hücre Teknolojisi | : Monocrystalline PERC Cell |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø118 x 190 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Standartlar & Testler & Kalibrasyon | |
| Uyumlu Standartlar | : IEC 61724-1:2021 and IEC 60904 |
| Kalibrasyon | : Class AAA sınıfı güneş simülatörü ve doğal güneş ışığı altında IEC 60904-2 ve IEC 60904-4 standartlarına göre kalibre edilmiştir. |
| Kararlılık Testi | : Bağımsız test kuruluşu tarafından kalibre edilen referans hücre ile doğal güneş ışığı altında test edildi. |
| Hücre Dayanıklılık Testi | : Ters akım altında hücre testi yapıldı. |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
Açıklama
Vsias tarafında Visionsen markası ile üretilen Çift Açılı Panel Düzlem PERC – Işınım Sensörleri, güneş enerji santrallerinde (GES) panel düzlemi üzerine düşen gerçek zamanlı güneş ışınımını hassas şekilde ölçmek için tasarlanmıştır.
Farklı yönelimli çatı ve saha GES uygulamaları için panel düzleminden bağımsız panel yöneliminde monte edilen sensör, fotovoltaik panellerin aldığı gerçek ışınım değerini doğru şekilde yansıtır. Bu sayede enerji üretim takibi, verimlilik analizi ve sistem performans değerlendirmeleri için kritik ve güvenilir bir ölçüm verisi sunar.
Sensör, ışınım değerlerini Modbus RTU RS485 ve Analog 4-20 mA çıkış sinyalleri ile datalogger ve veri toplama sistemlerine kolay entegrasyon sağlar.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0 ~ 1600 W/m² |
| Çalışma Sıcaklığı | : –35 ~ 80°C |
| Çözünürlük | : 0.1 W/m² |
| Belirsizlik | : ≤ 2% |
| Tepki Süresi | : 0.5 sn |
| Kayma | : < 0.25% / yıl |
| Görüş Alanı | : 175° |
| Tilt-Azimut Açısı | : 0°~ 0° |
| Hücre Hareketli Başlık Açısı | : 0°~ 60° (Çift Yönelim) |
| Haberleşme Protokolü | : Modbus RTU RS-485 |
| : Analog 4-20 mA | |
| Başlık Bağlantı Çubuğu | : 0°~ 45° (Çift Yönelim) |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Hücre Sıcaklık Ölçüm Aralığı | : –40 ~ +100°C (PT1000 Class 1/10) |
| Hücre Teknolojisi | : Monocrystalline PERC Cell |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø118 x 190 x 260 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Standartlar & Testler & Kalibrasyon | |
| Uyumlu Standartlar | : IEC 61724-1:2021 and IEC 60904 |
| Kalibrasyon | : Class AAA sınıfı güneş simülatörü ve doğal güneş ışığı altında IEC 60904-2 ve IEC 60904-4 standartlarına göre kalibre edilmiştir. |
| Kararlılık Testi | : Bağımsız test kuruluşu tarafından kalibre edilen referans hücre ile doğal güneş ışığı altında test edildi. |
| Hücre Dayanıklılık Testi | : Ters akım altında hücre testi yapıldı. |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |



