Ultrasonik Kar Yükseklik Sensörleri
Ürün Kategorileri
Açıklama
Visionsen Modbus RTU Ultrasonik Kar Yükseklik Sensörü | RS485 Çıkışlı, 0.2m – 6m aralığında Kar yüksekliğinin ölçülmesini sağlayan, alüminyum ve plastik gövde yapısı ile dış ortam ve endüstriyel uygulamalarda kullanılabilen bir ultrasonik sensördür.
RS485 haberleşme protokolü ile veri toplama sistemlerine kolay entegrasyon sağlar. GES Kar yükseklik sensörü olarak güneş enerji santrallerinde, meteorolojik uygulamalarda ve endüstriyel ortamlarda güvenilir performans sunar.
Kolay kurulum özellikli bu hassas Kar Yükseklik Sensörü, ucuz ve dayanıklı yapısıyla ekonomik çözümler arayanlar için idealdir. Ultrasonik başlığı sayesinde hava koşullarından etkilenmeden doğru ve hızlı şekilde yüksekliğin ölçülmesini sağlar. Endüstriyel kullanım için optimize edilmiş alüminyum gövde yapısı ve plastik malzeme ile Kar Yükseklik Sensörü, uzun ömürlü ve kararlı performans sağlar.
Açık alan, GES, tarım uygulamaları, maritime, liman uygulamaları, seracılık uygulamaları, otoyol uygulamaları, viyadük, köprü uygulamaları ve meteorolojik uygulamalarda doğru ve kararlı ölçüm sunar.
Ürünümüz, detaylı kullanım kılavuzu ve Modbus RTU haberleşme protokol dokümanı ile birlikte gelmektedir. Özel yazılım entegrasyonu için teknik destek sunuyoruz. Modbus RTU protokolü ile SCADA, PLC ve otomasyon sistemlerine kolay entegrasyon sağlar.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0.2 ~ 6 m (20 cm ~ 600 cm) |
| Yakın Boşluk Mesafesi | : 20 cm |
| Doğruluk | : ± 1 cm |
| Çözünürlük | : 10 mm |
| Ölçüm Açısı | : < 70° |
| Çalışma Sıcaklığı Aralığı | : -20 ~ 70 °C |
| Ölçüm Prensibi | : Ultrasonik |
| Haberleşme Protokolü | : Modbus RTU RS-485 |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø95 x 243 x 120 mm |
| Plastik | : Alüminyum, Plastik |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ Veri + |
| Yeşil | : ◙ Veri - |
Açıklama
Visionsen Analog Ultrasonik Kar Yükseklik Sensörü | 4-20 mA çıkışlı, 0.2m – 6m aralığında Kar yüksekliğinin ölçülmesini sağlayan, alüminyum gövde yapısı ile dış ortam ve endüstriyel uygulamalarda kullanılabilen bir ultrasonik sensördür.
Kar yüksekliğine bağlı olarak lineer 4-20mA sinyal üretir. 4mA (minimum yükseklik) ve 20mA (maksimum ölçüm aralığı) arasında orantılı çıkış verir. Uzun kablo mesafelerinde bile sinyal kaybı olmaz. GES Kar yükseklik sensörü olarak güneş enerji santrallerinde, meteorolojik uygulamalarda ve endüstriyel ortamlarda güvenilir performans sunar.
Kolay kurulum özellikli bu hassas kar yükseklik sensörü, ucuz ve dayanıklı yapısıyla ekonomik çözümler arayanlar için idealdir. Ultrasonik işleviyle Yüksekliği doğru ve hızlı şekilde ölçer. Endüstriyel kullanım için optimize edilmiş alüminyum gövde yapısı ve plastik malzeme ile kar yükseklik sensörü, uzun ömürlü ve kararlı performans sağlar.
Açık alan, GES, tarım uygulamaları, maritime, liman uygulamaları, seracılık uygulamaları, otoyol uygulamaları, viyadük, köprü uygulamaları ve meteorolojik uygulamalarda doğru ve kararlı ölçüm sunar.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0.2 ~ 6 m (20 cm ~ 600 cm) |
| Yakın Boşluk Mesafesi | : 20 cm |
| Doğruluk | : ± 1 cm |
| Çözünürlük | : 10 mm |
| Ölçüm Açısı | : < 70° |
| Çalışma Sıcaklığı Aralığı | : -20 ~ 70 °C |
| Ölçüm Prensibi | : Ultrasonik |
| Haberleşme Protokolü | : Analog 4-20 mA/ 0-2 V |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø95 x 243 x 120 mm |
| Plastik | : Alüminyum, Plastik |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ Analog 4-20 mA/ 0-2 V |

