Ortam Sıcaklık Sensörleri
Ürün Kategorileri
Açıklama
Visionsen P Tip Ortam Sıcaklık Sensörü, dış ortam hava sıcaklığını doğrudan güneş ışınımı, yansıyan ısı ve çevresel radyasyon etkilerinden arındırarak ölçmek üzere tasarlanmış, radyasyon kalkanına sahip yüksek hassasiyetli PT1000 prob kullanan sıcaklık sensörüdür. Çok katmanlı ve doğal havalandırmalı yapısı sayesinde sensör etrafında sürekli ve dengeli hava akışı sağlar. Bu sayede ölçülen değerler gerçek ortam sıcaklığının güvenilir şekilde ölçülmesini sağlar.
P Tip tasarım, uzun süreli saha uygulamalarında bakım gerektirmeyen bir çözüm sunar. UV dayanımlı ve hava koşullarına dirençli muhafazası sayesinde meteoroloji istasyonları, enerji santralleri ve endüstriyel çevre izleme sistemlerinde uzun ömürlü ve kararlı performans sağlar.
Sensör, hava gözlem istasyonları, veri kaydediciler, PLC ve SCADA sistemleri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır ve uzun dönem iklim izleme projeleri için referans ölçüm çözümü olarak kullanılır.
Açık alan, GES, RES, tarım uygulamaları, maritime, liman uygulamaları, soğuk hava depolama ,seracılık uygulamaları, otoyol uygulamaları, viyadük, köprü uygulamaları ve meteorolojik uygulamalarda doğru ve kararlı ölçüm sunar.
Bu ürün, meteorolojik sensörler ve çevresel ölçüm sistemleri geliştiren Visionsen tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Sensör Özelliği | : RTD |
| Sıcaklık Ölçüm Aralığı | : -40°C ~ +85°C |
| Çözünürlük | : 0.1 °C |
| Sıcaklık Katsayısı | : 3850 ppm/K |
| Tolerans | : F 0.1 (Class 1/10 B) |
| Haberleşme Protokolü | : P Tip |
| Hücre Sıcaklığı Ölçüm Aralığı | : –40 ~ +100°C (PT1000 Class 1/10 DINB) |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø105 x 248 x 123 mm |
| Plastik | : ASA |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
Açıklama
Visionsen Modbus RTU RS485 Ortam Sıcaklık Sensörü, çevresel koşullarda ortam sıcaklığını ölçen ve verileri Modbus RTU RS485 haberleşme protokolu ile dijital olarak master cihaza ileten sensörlerdir. Bu sensör, genellikle hassas ölçüm yapma kabiliyeti olan bileşenlerden oluşur. Doğrudan güneş ışığı, yansıyan ısı ve çevresel radyasyon etkilerinden arındırarak ölçmek üzere tasarlanmış, radyasyon kalkanına sahip yüksek hassasiyetli PT1000 prob kullanılır.
Çok katmanlı ve doğal havalandırmalı yapısı sayesinde sensör etrafında sürekli ve dengeli hava akışı sağlar. Bu sayede ölçülen değerler gerçek ortam sıcaklığının güvenilir şekilde ölçülmesini sağlar.
Modbus ortam sıcaklık sensörleri, iklim kontrol sistemleri, endüstriyel süreç kontrolü, gıda ve ilaç endüstrisi, bilimsel araştırmalar, enerji yönetimi, tarım ve seracılık, biyomedikal uygulamalar, otomotiv endüstrisi, sanayi otomasyonu ve çevresel ölçüm ihtiyacı duyulan her yerde kullanılır.
Bu ürün, meteorolojik sensörler ve çevresel ölçüm sistemleri geliştiren Visionsen tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Sensör Özelliği | : RTD |
| Sıcaklık Ölçüm Aralığı | : -40 ~ +85°C |
| Çözünürlük | : 0.1 °C |
| Sıcaklık Katsayısı | : 3850 ppm/K |
| Tolerans | : F 0.1 (Class 1/10 B) |
| Haberleşme Protokolü | : Modbus RTU RS-485 |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Ölçülen Akım | : 0.1 ~ 0.3mA |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø118 x 160 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik | : ASA |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ Data+ |
| Yeşil | : ◙ Data - |
Açıklama
Visionsen Analog 4–20 mA Ortam Sıcaklık Sensörü, ortam hava sıcaklığını yüksek doğrulukla ölçerek endüstriyel kontrol sistemlerine analog akım sinyali olarak ileten güvenilir bir ölçüm çözümüdür. 4–20 mA çıkış yapısı sayesinde uzun kablo mesafelerinde dahi sinyal kaybına karşı dirençlidir ve elektromanyetik gürültünün yoğun olduğu endüstriyel ortamlarda kararlı veri iletimi sağlar. Doğrudan güneş ışığı, yansıyan ısı ve çevresel radyasyon etkilerinden arındırarak ölçmek üzere tasarlanmış, radyasyon kalkanına sahip yüksek hassasiyetli PT1000 prob kullanılır.
Çok katmanlı ve doğal havalandırmalı yapısı sayesinde sensör etrafında sürekli ve dengeli hava akışı sağlar. Bu sayede ölçülen değerler gerçek ortam sıcaklığının güvenilir şekilde ölçülmesini sağlar.
Modbus ortam sıcaklık sensörleri, iklim kontrol sistemleri, endüstriyel süreç kontrolü, gıda ve ilaç endüstrisi, bilimsel araştırmalar, enerji yönetimi, tarım ve seracılık, biyomedikal uygulamalar, otomotiv endüstrisi, sanayi otomasyonu ve çevresel ölçüm ihtiyacı duyulan her yerde kullanılır.
Bu ürün, meteorolojik sensörler ve çevresel ölçüm sistemleri geliştiren Visionsen tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Sensör Özelliği | : RTD |
| Sıcaklık Ölçüm Aralığı | : -40 ~ +85°C |
| Çözünürlük | : 0.1 °C |
| Sıcaklık Katsayısı | : 3850 ppm/K |
| Tolerans | : F 0.1 (Class 1/10 B) |
| Haberleşme Protokolü | : Analog 4-20 mA |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Ölçülen Akım | : 0.1 ~ 0.3mA |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø118 x 160 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik | : ASA |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ Analog 4-20 mA/ 0-2 V |



