Meteorolojik Sensörler > Piranometreler
Piranometre
Ürün Kategorileri
Açıklama
Piranometre, global ışınım miktarının ölçülmesini sağlar. UVB (280 nm…315 nm) spektral bölgesinde bir yüzey alanı (m²) üzerindeki küresel ışınımı (W/m²) ölçer. Özellikle, spektral duyarlılık 5 nm’lik bir bant genişliği (FWHM) ile 305 nm’de odaklanmıştır. Küresel ışınım, düz bir yüzeye gelen doğrudan güneş ışınımının ve dağınık ışınımın toplamının sonucudur.
Dijital Modbus RTU çıkışı sayesinde ölçüm verilerini uzun mesafelerde gürültüden etkilenmeden kayıpsız ve hassas şekilde iletilmesini sağlar.
Endüstriyel kullanım için optimize edilmiş alüminyum gövde yapısı ile sensör, ucuz ve dayanıklı yapısıyla ekonomik çözümler arayanlar için idealdir. Yağış, toz, darbe ve UV gibi etkilere karşı direnç gösterir. Global ışınım ölçüm yeteneği sayesinde enerji üretim analizleri ve performans değerlendirme uygulamaları için uzun ömürlü ve kararlı performans sağlar.
Açık alan, GES, RES, tarım uygulamaları, maritime, seracılık uygulamaları, otoyol uygulamaları, viyadük, köprü uygulamaları ve meteorolojik uygulamalarda doğru ve kararlı ölçüm sunar.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Prensibi | : Thermopile |
| Ölçüm Aralığı | : -200…4000 W/m2 |
| Çözünürlük | : 0.1 W/m2 |
| Hassasiyet | : 6…15 µV/Wm-2 |
| Görüntüleme Açısı | : 2π sr |
| Çalışma Sıcaklık Aralığı | : -40…+80 °C |
| Spektral Aralık | : 283…2800 nm |
| Çıkış Sinyali | : Modbus RTU RS485 |
| Çalışma Gerilimi | : 7…30 Vdc |
| Güç Tüketimi | : 15 mA @ 24 Vdc / 21 mA @ 12 Vdc |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø160 x Ø79.5 x 101 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik Sınıfı | : ASA |
| Kubbe | : Optik Cam |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Su Terazi Doğruluğu | : < 0.2° |
| Konnektör Sınıfı | : IP 67 |
| Konnektör Bağlantı | : 5-pole M12 /8-pole M12 |
Açıklama
Hazırlanıyor….
Teknik Özellikler
Açıklama
Hazırlanıyor….

