Meteorolojik Sensörler > Rüzgar Hız Sensörleri
Rüzgar Hız Sensörleri
Ürün Kategorileri
Açıklama
Visionsen Pulse Rüzgar Hız Sensörü | Darbe Çıkışlı, rüzgar yönünden bağımsız olarak 0-60 m/s aralığında yatay rüzgar hızının ölçülmesini sağlayan, alüminyum gövde yapısı ile dış ortam ve endüstriyel uygulamalarda kullanılabilen üç kupalı anemometredir.
Pulse çıkışlı rüzgar hız sensörü, her bir dönüşte dijital sinyal (Hz) üreterek rüzgar hızını yüksek doğrulukla ölçer. Uzun kablo mesafelerinde bile sinyal kaybı olmaz. GES rüzgar hızı sensörü olarak güneş enerji santrallerinde, meteorolojik uygulamalarda ve endüstriyel ortamlarda güvenilir performans sunar.
Açık alan, GES, RES, tarım uygulamaları, maritime, liman uygulamaları, soğuk hava depolama ,seracılık, otoyol, viyadük, köprü ve meteorolojik uygulamalarda doğru ve kararlı ölçüm sunar.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0 ~ 60 m/s (0 ~ 134 mph) |
| Çözünürlük | : 0.1 m/s |
| Doğruluk | : ± 2% |
| Çalışma Sıcaklığı | : -20°C ~ 70°C |
| Kalkış Değeri | : 0.1 m/s |
| Ölçüm Prensibi | : Optik |
| Bağlantı ve Haberleşme Protokolü | : Pulse |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø95 x Ø210 x 160 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik Sınıfı | : ASA |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 3.3 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
Açıklama
Visionsen Modbus RTU Rüzgar Hız Sensörü | RS485 Çıkışlı, rüzgar yönünden bağımsız olarak 0-60 m/s aralığında yatay rüzgar hızının ölçülmesini sağlayan ve endüstriyel uygulamalarda kullanılabilen üç kupalı anemometredir.
Dijital Modbus RTU çıkışı sayesinde ölçüm verilerini uzun mesafelerde gürültüden etkilenmeden kayıpsız ve hassas şekilde iletilmesini sağlar.
Düşük kalkış performansı ile rüzgar kaynaklı enerji üretim analizleri ve performans değerlendirme uygulamaları için uzun ömürlü ve kararlı performans sağlar.
Bu ürün, meteorolojik sensörler ve çevresel ölçüm sistemleri geliştiren Visionsen tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0 ~ 60 m/s (0 ~ 134 mph) |
| Çözünürlük | : 0.1 m/s |
| Doğruluk | : ± 2% |
| Çalışma Sıcaklığı | : -20°C ~ 70°C |
| Kalkış Değeri | : 0.1 m/s |
| Ölçüm Prensibi | : Optik |
| Bağlantı ve Haberleşme Protokolü | : Modbus RTU RS-485 |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø95 x Ø210 x 160 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik Sınıfı | : ASA |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ Data+ |
| Yeşil | : ◙ Data - |
Açıklama
Visionsen Analog Rüzgar hız sensörü | 4-20 mA çıkışlı, rüzgar yönünden bağımsız olarak 0-60 m/s aralığında yatay rüzgar hızının ölçülmesini sağlayan, alüminyum gövde yapısı ile dış ortam ve endüstriyel uygulamalarda kullanılabilen üç kupalı anemometredir.
Sensör, rüzgar hızına bağlı olarak lineer 4–20 mA analog çıkış üretir.
- 4 mA: minimum rüzgar hızı
- 20 mA: maksimum ölçüm aralığı
Uzun kablo mesafelerinde bile sinyal kaybı olmaz. GES rüzgar hızı sensörü olarak güneş enerji santrallerinde, meteorolojik uygulamalarda ve endüstriyel ortamlarda güvenilir performans sunar.
Bu ürün, meteorolojik sensörler ve çevresel ölçüm sistemleri geliştiren Visionsen tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0 ~ 60 m/s (0 ~ 134 mph) |
| Çözünürlük | : 0.1 m/s |
| Doğruluk | : ± 2% |
| Çalışma Sıcaklığı | : -20°C ~ 70°C |
| Kalkış Değeri | : 0.1 m/s |
| Ölçüm Prensibi | : Optik |
| Bağlantı ve Haberleşme Protokolü | : Analog 4-20 mA |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø95 x Ø210 x 160 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik Sınıfı | : ASA |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ 4-20mA Çıkış |

