Meteorolojik Sensörler > Rüzgar Yön Sensörleri
Rüzgar Yön Sensörleri
Ürün Kategorileri
Açıklama
Visionsen Modbus RTU Rüzgar Yön Sensörü | RS485 Çıkışlı, rüzgârın atmosferik hareket yönünü 0-359° aralığında 1° çözünürlükte sürekli, kararlı ve tekrarlanabilir şekilde ölçmek üzere tasarlanmıştır.
Modbus RTU rüzgar yön sensörü, RS485 haberleşme protokolü ile veri toplama sistemlerine kolay entegrasyon sağlar. Güneş enerji santrallerinde, meteorolojik uygulamalarda ve endüstriyel ortamlarda güvenilir performans sunar. Kolay kurulum özellikli bu hassas rüzgar yön sensörü, endüstriyel kullanım için optimize edilmiş alüminyum gövde yapısı ile uzun ömürlü ve kararlı performans sağlar.
GES Modbus RTU RS485 rüzgar yön sensörü olarak güneş enerji santrallerinde (GES) yaygın şekilde kullanılır. Bunun yanı sıra rüzgar enerji santralleri (RES), tarım uygulamaları, seracılık sistemleri, denizcilik ve liman uygulamaları, otoyol ve altyapı projeleri, meteorolojik istasyonlar ve endüstriyel otomasyon projelerinde güvenilir veri sağlar.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0° ~ 359.9° |
| Çözünürlük | : 0.1° |
| Doğruluk | : ± 2% |
| Çalışma Sıcaklığı | : -35°C ~ 80°C |
| Ölçüm Prensibi | : Manyetik |
| Bağlantı ve Haberleşme Protokolü | : Modbus RTU RS-485 |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 10 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø95 x 242 x 392 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik Sınıfı | : Pleksi |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ Veri + |
| Yeşil | : ◙ Veri - |
Açıklama
Vsias tarafında Visionsen Analog 4-20 mA Rüzgar Yön Sensörü, rüzgar yönünü 0–359.9° ölçüm aralığında ve 1° çözünürlük ile ölçmek üzere tasarlanmış endüstriyel tip meteorolojik rüzgar yön sensörüdür. Dayanıklı alüminyum gövde yapısı, sensörün zorlu dış ortam koşullarında uzun süreli, kararlı ve güvenilir ölçüm performansı sunmasını sağlar.
Sensör, rüzgar yönüne bağlı olarak lineer 4–20 mA analog çıkış üretir. Bu yapı sayesinde uzun kablo mesafelerinde dahi sinyal zayıflaması parazit ve ölçüm kaybı yaşanmaz.
- 4 mA → 0° (Kuzey referansı)
- 20 mA → 359.9° (lineer çıkış)
GES analog rüzgar yön sensörü olarak güneş enerji santrallerinde (GES) yaygın şekilde kullanılır. Bunun yanı sıra rüzgar enerji santralleri (RES), tarım uygulamaları, seracılık sistemleri, denizcilik ve liman uygulamaları, otoyol ve altyapı projeleri, meteorolojik istasyonlar ve endüstriyel otomasyon projelerinde güvenilir veri sağlar.
Teknik Özellikler
| Elektriksel Özellikler | |
| Ölçüm Aralığı | : 0° ~ 359.9° |
| Çözünürlük | : 1° |
| Doğruluk | : ± 2% |
| Çalışma Sıcaklığı | : -35°C ~ 80°C |
| Ölçüm Prensibi | : Manyetik |
| Haberleşme Protokolü | : Analog 4-20 mA |
| Çalışma Gerilimi | : 9-48 V DC |
| Güç Tüketimi | : 25 mA @24 VDC |
| Mekanik Özellikler | |
| Boyut | : Ø95 x 242 x 392 mm |
| Koruyucu Kasa | : Alüminyum |
| Plastik Sınıfı | : Pleksi |
| Koruma Sınıfı | : IP 65 |
| Konnektör ve Kablo Bağlantı Özellikleri | |
| Kablo Uzunluğu | : 3 m |
| Kablo ve Konnektör Koruma Sınıfı | : IP 67 |
| Beyaz | : ◙ 9-48 V DC (+) |
| Kahverengi | : ◙ GND (DC) |
| Sarı | : ◙ Analog 4-20 mA/ 0-2 V |
Açıklama
Hazırlanıyor….

